Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти

1. Загальні положення:

Згідно Указу Президента України «Про шкільну форму», рішення педагогічної та батьківської ради школи в школі введена  шкільна форма встановленого зразка для учнів 1-11 класів.
В цьому Положенні встановлюються визначення шкільної форми і порядок її носіння для всіх учнів школи.
Про необхідність введення єдиної шкільної форми свідчить наступне:
- Указ Президента України «Про шкільну форму» від 12 червня 1996 року №417/96;
- діловий стиль одягу створює в школі ділову атмосферу, необхідну для занять;
- форма дисциплінує учня, мотивує навчальну діяльність;
- шкільна форма свідчить про приналежність до колективу  Монастирищенського НВК "Ліцей-школа "Ерудит"

Мета даного рішення:
- створення ділового стилю одягу учнів і робочої атмосфери під час навчального процесу;
- дотримання єдиних санітарно - гігієничнихих норм;
- виховання в учнів естетичного смаку, культури одягу;
- формування відчуття корпоративної приналежності, поваги до шкільних правил.

2. Правила носіння

Порядок носіння форми, встановлений даним Положенням, обов'язковий для учнів школи.

3. Вимоги до форми

Для юнаків - класичний діловий костюм чорного, сірого, темно-синього кольору, сорочка або гольф однотонні, дозволяється безрукавка або светр під піджак темного кольору, темні туфлі.
Для дівчат - класичний діловий костюм чорного, сірого, темно-синього кольору жилет, піджак вільного чи напівприталеного силуету довжиною до лінії стегна, спідниця середньої довжини без воланів, оборок тощо (до або нижче колін) або брюки класичного стилю, однотонна класична блуза, темні туфлі або босоніжки із закритим носком.
Можливі будь-які комбінації із вищезазначених предметів за умови дотримання ділового стилю одягу

В школі забороняються носити:
- джинсовий одяг;
- декольтовані, надто яскраві, вкорочені блузки («топіки», футболки тощо),
- надто яскраві сорочки, короткі спідниці;
- вкорочені, стягуючі брюки, бриджі тощо;
- спортивний одяг і взуття (окрім занять фізкультури та спортивних змагань)
- одяг для літнього відпочинку;
- неформальну символіку і атрибутику.

Вчительський склад працівників школи повинен показувати приклад школярам, дотримуючись ділового стилю у повсякденному одязі
4. Вимоги до зовнішнього вигляду

4.1 Одяг і взуття мають бути чистими і охайними.
4.2 Охайна ділова зачіска для дівчат, коротка стрижка для юнаків, волосся природного кольору
4.3 Косметичний (стриманий) макіяж дозволяється тільки дівчатам 10-11 класів.
4.4 Згідно правил ділового етикету в якості доповнення до шкільної форми дівчатам дозволяється тільки одна прикраса (сережки)

5. Порядок введення і механізм дотримання Указу Президента України «Про шкільну форму»

5.1 Відповідальність за доведення інформації до учнів школи та їхніх батьків (осіб що їх заміняють) та дотримання пунктів цього Положення покладається на адміністрацію школи та класних керівників.
5.2 Недотримання учнями школи цього Положення є порушенням Правил поведінки для учнів школи.
5.3 Про випадок явки-учня без шкільної форми, порушення даного Положення батьки мають бути повідомлені к керівником.
5.4 Дане Положення є обов'язковим для виконання учнями і працівниками школи.

Адміністрація школи звертається до батьків з проханням придбати  і постійно контролювати виконання учнями вимог щодо зовнішнього вигляду. Ці вимоги співпадають з державною політикою України у цьому питанні. Крім того, дані вимоги допомагають створенню плідної академічної атмосфери, зміцненню організаційної культури, покращенню дисципліни, зменшенню рівня соціальної напруги серед учнівської молоді та зменшують відповідні видатки батьків.
    Згідно з Указом Президента України від 02.06.1996 р. №417 «Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти», Постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.96р. №1004 «Про запровадження шкільної форми для учнів середніх закладів освіти», наказом по школі «Про посилення контролю щодо забезпечення шкільною формою учнів загальноосвітніх закладів освіти» учень повинен з′являтися до школи у формі, яка є обов′язковою.
Учням у школі категорично не дозволяється:
  • Приносити до закладу засоби мобільного зв′язку
  • Мати неохайне довге волосся, фарбувати його,
  • Мати довгі нігті або вкривати їх лаком яскравого кольору,
  • Накладати макіяж на обличчя,
  • Носити прикраси (крім пари невеликих сережок для дівчат)
  • Носити джинси
  • Використовувати на території школи значки політичних партій та релігійних конфесій
  • Вживати нецензурні слова.

Загальні правила поведінки учнів під час навчально-виховного процесу у загальноосвітніх закладах України