Психолого - педагогічний супровід НВП

Психолого-педагогічний супровід у  ліцеї починається з всебічного своєчасного, комплексного вивчення особистості школяра. Психологічна служба - це служба, яка закладає основу індивідуального підходу до навчання дитини.

Напрямки роботи психолого-педагогічного супроводу :

Мета психологічної служби - формування освітнього середовища як простору розвитку особистості, що забезпечує сприятливі умови для успішного навчання та соціально-психологічного самовизначення на всіх вікових етапах.

Психологічна служба МНВК складається з 3 підрозділів, відповідно до кількості вікових груп:

У рамках загальних принципів діяльності психологічної служби (діагностика, профілактика, корекція та розвиток) простежується специфіка роботи кожної ланки.

Початкову і середню школу на групових заняттях ми знайомимо з основами психології. Основна увага приділяється індивідуальній корекційній  та розвивальній роботі.

Старша школа. Проводяться групові заняття з профорієнтації та підготовці до ЗНО.

У рамках психологічної служби діє логопедичний сектор. Його мета: корекція і профілактика порушень усного та писемного мовлення.

У своїй роботі психолог використовуює такі методи як бесіда, тести, експеримент, анкетування, спостереження, вивчення продуктів діяльності.

На кожну дитину створюється індивідуальна психологічна карта, куди вносяться загальні відомості про дитину, дані обстеження його різними спеціалістами (логопедом, класним керівником і психологом), відстежується динаміка розвитку, записуються рекомендації. Карта заповнюється 2 рази на рік - за підсумками психологічного моніторингу. Завдяки зафіксованим у Карті даних можна побачити динаміку розвитку дитини, у разі необхідності отримати дані обстеження учня іншими фахівцями, а також мати можливість коригувати програму розвитку протягом навчального року.

Логопедичний масаж.

Розвиток фонематичного сприйняття.

Після психологічної служби кожну дитину тестують педагог, логопед, і далі медиками вивчається стан здоров'я. Психологом і медиками розроблено рекомендації з використання на уроках здоров'язберігаючих технологій, які враховують потреби дитини в зміні видів діяльності, динамічних пауз, особливості навчання ліво-і правопівкульних дітей. Використання здоров'язберігаючих технологій дає можливість організувати роботу на уроці, виключивши стреси, знизивши тривожність, зняти перевантаження учнів, підтримати увагу.

Таким чином, для кожного учня вибудовується індивідуальна траєкторія розвитку, відповідна їхнього рівня здоров'я та отриманим навичкам.

.