Школа молодого вчителя

ШКОЛА МОЛОДОГО ВЧИТЕЛЯ - це одна з форм підвищення кваліфікації молодих учителівспеціалістів, які мають педагогічний стаж роботи до 3-х років. Школа покликана формувати майстерність, творчу індивідуальність молодих педагогів.Школу молодого вчителя (ШМВ) створюють на базі навчального закладу, де працює досвідчений учитель з даного фаху, який має досвід наставницької роботи. Керівник школи складає навчальний план і програму занять, роз­раховану на 3 — 5 років.До занять у школі молодого вчителя з періодичністю раз на місяць залучають постійних слу­хачів (3 — 8 осіб) — учителів одного фаху.

Основні напрями роботи

1.      Здійснення заходів з поглиблення педагогічних знань, методології навчання, вивчення директивних матеріалів, документів Міністерства освіти і науки України.

2.      Вивчення теорії, практики та методики виховання, психології, етики, аналіз програмних документів з питань виховної роботи, формування в молодих учителів посадових умінь і навичок.

3.      Поглиблення науково-теоретичної підготовки з предмета та методики його викладання, поповнення знань із суміжних предметів.

4.      Науково-методична робота з вивчення узагальненого передового педагогічного досвіду, визначення шляхів його творчого використання.

5.      Здійснення заходів щодо підвищення освітнього, науково-методичного та культурного рівня молодого вчителя.

6.      Організація проведення семінарів, оглядів, конкурсів, екскурсій, вечорів відпочинку, спортивних змагань тощо.

Основні форми навчально-методичної роботи:

·         відвідування уроків і позакласних заходів, які проводять керівник школи (перший рік навчання), інші досвідчені вчителі (другий-третій рік навчання);

·         індивідуальні консультації;

·         практичні заняття, на яких здійснюється моделювання та обговорення запропонованих моде­лей уроків, позаурочних заходів, виготовлення зразків дидактичних матеріалів;

·         співбесіди з керівником ШМВ, методистом РМК, за «круг­лим столом».

Методичне керівництво школою молодого вчителя здійснюється методичними радами РМК, шкіл.