Школа передового педагогічного досвіду

ШКОЛА ПЕРЕДОВОГО ПЕДАГОГІЧНОГО ДОСВІДУ - це одна з форм роботи з підвищення кваліфікації вчителів, вихо­вателів, керівників шкіл та дошкільних закладів, форма поширення та впровадження педагогічного досвіду, а також його формування й удосконалення. Школи передового педагогічного досвіду з усіх чи окремих ділянок шкільної роботи організовують районні, міські відділи ос­віти в школах різного типу та до­шкільних закладах на базі досвіду вчителів, вихователів, керівників шкіл або дошкільних закладів. Цей досвід після його вивчення отримав схвалення. Пропозиції про створення школи передового педагогічного досвіду подають педагогічна рада, рада методичного кабінету, рада інституту післядипломної освіти.

Керівником школи передового педагогічного досвіду призна­чають особу, досвід якої схвалений і рекомендований для впровадження.

Школа передового педагогічного досвіду працює з постійним складом слухачів (5—10 осіб) за певним навчальним планом і розкладом занять протягом навчального року з періодичністю одне заняття на місяць. Навчальний план занять цієї школи складає керівник з допомогою працівників методичного кабінету, інституту післядипломної освіти. Зарахування вчителів та інших працівників слухачами до шкіл передового досвіду проводить методичний кабінет разом із керів­ником цієї школи з урахуванням бажання тих осіб, яких відрядили на навчання. У школах передового педа­гогічного досвіду застосовують різноманітні форми навчально-методичної роботи зі слухачами:

·         відвідування слухачами уроків та позакласних заходів, які проводить керівник школи, з метою вивчення його досвіду;

·         практичні заняття з розробки уроків, позакласних заходів, виго­товлення саморобних наочних посібників;

·         лекції та семінарські заняття;

·         консультації;

·         співбесіди;

·         відвідування керівником школи передового досвіду уроків та позакласних заходів, які проводять слухачі школи, з наступним їх обговоренням;

·         виконання слухачами завдань щодо самостійного опрацювання літератури, застосування у на­вчально-виховному процесі окремих методів, прийомів, засобів, форм роботи.

Методичне керівництво школами передового педагогічного досвіду здійснюють методичні кабінети, інститути післядипломної освіти.